Mecz trzeciej rundy rozpoczął się w piątek po południu na korcie numer trzy, czwartej co do wielkości arenie The All England Lawn Tennis and Croquet Club. W połowie trzeciego seta grę przerwały opady deszczu.

Chwilę wcześniej Kubot nie wykorzystał przewagi przy serwisie rozstawionego z numerem dziewiątym rywala, gdy jego kończący wolej z bekhendu zatrzymał się na taśmie. Polak zajmuje 93. miejsce w rankingu ATP World Tour, a Monfils jest obecnie ósmy na świecie.

Tenisiści wznowią rywalizację po południu, po zakończeniu spotkania Słowaczki Dominiki Cibulkovej (nr 24.) z Niemką Julią Goerges (16.). Na zwycięzcę w 1/8 finału czeka Hiszpan Feliciano Lopez, który w piątek nieoczekiwanie wyeliminował Amerykanina Andy'ego Roddicka (nr 8.) 7:6 (7-2), 7:6 (7-2), 6:4.

Wieczorem Kubot razem z Markiem Knowlesem z Wysp Bahama (nr 10.) powinien jeszcze dokończyć mecz pierwszej rundy debla przeciwko Australijczykowi Chrisowi Guccione i Kanadyjczykowi Adilowi Shamasdinowi. Już w czwartek ich spotkanie przerwano w wyniku zapadających ciemności przy stanie 6:1, 6:7 (5-7).

Po południu rywalizację grze podwójnej rozpoczną też Agnieszka Radwańska i Słowaczka Daniela Hantuchova (13.), a ich rywalkami będą Austriaczki Sandra Klemenschits i Tamira Paszek.

W sobotę dokończone zostaną też dwa pojedynki w grze mieszanej z udziałem polskich tenisistów: pary Klaudia Jans - Marcin Matkowski oraz Alicji Rosolskiej z Holendrem Rogierem Wassenem.