Dziennik Gazeta Prawana logo

Djokovic liderem rankingu ATP. Janowicz spadł na 144. miejsce

20 czerwca 2016, 09:56
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz/Shutterstock
Jerzy Janowicz, który od dłuższego czasu nie gra, spadł o jedenaście pozycji i zajmuje 144. miejsce w światowym rankingu tenisistów. Prowadzi nadal z olbrzymią przewagą Serb Novak Djokovic przed Brytyjczykiem Andym Murrayem i Szwajcarem Rogerem Federerem.

Janowicz po wielomiesięcznym leczeniu urazów niedawno wznowił treningi. Jedyny w tym roku start zaliczył w styczniowym Australian Open. Po odpadnięciu z wielkoszlemowej imprezy w Melbourne w pierwszej rundzie miał kłopoty z powrotem do zdrowia, w efekcie czego znacząco pogorszyła się jego sytuacja w rankingu ATP Tour.

W czołowej "10" notowania doszło tylko do jednej zmiany. Na siódmą z dziewiątej pozycji przesunął się Milos Raonic. Kanadyjczyk w niedzielę przegrał z Murrayem w finale prestiżowego turnieju ATP Tour na trawiastych kortach Queen's Club w Londynie.

W klasyfikacji ATP "Race to London", która wyłoni finalistów kończącego sezon turnieju masters, także prowadzi Djokovic, a za nim są Murray i Nadal.

Czołówka rankingu tenisistów ATP World Tour - stan na 13 czerwca:
1. (1) Novak Djokovic (Serbia) 16950 pkt
2. (2) Andy Murray (W. Brytania) 8915
3. (3) Roger Federer (Szwajcaria) 6425
4. (4) Rafael Nadal (Hiszpania) 5335
5. (5) Stan Wawrinka (Szwajcaria) 5035
6. (6) Kei Nishikori (Japonia) 4155
7. (9) Milos Raonic (Kanada) 3175
8. (7) Dominic Thiem (Austria) 3175
9. (8) Tomas Berdych (Czechy) 2950
10.(10) Richard Gasquet (Francja) 2905
...
144.(125) Jerzy Janowicz (Polska) 396

Czołówka rankingu tenisistów ATP "Race to London":
1. Novak Djokovic (Serbia) 7950 pkt
2. Andy Murray (W. Brytania) 5225
3. Rafael Nadal (Hiszpania) 2930
4. Dominic Thiem (Austria) 2790
5. Kei Nishikori (Japonia) 2725
6. Milos Raonic (Kanada) 2635
7. Stan Wawrinka (Szwajcaria) 2325
8. David Goffin (Belgia) 1815
9. Gael Monfils (Francja) 1675
10. Tomas Berdych (Czechy) 1540

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj