Mimo słabego początku spotkania w wykonaniu 35. w światowym rankingu krakowianki, zdołała ona po raz drugi w karierze wygrać z 61. w tym zestawieniu Pliskovą. Poprzednio miało to miejsce w pierwszej rundzie turnieju WTA w Katowicach cztery lata temu.

Reklama

28-letnia Polka w 2014 roku i dwa lata później była półfinalistką Australian Open, ale w poprzednim sezonie odpadła już w drugiej rundzie. Młodsza o trzy lata Kristyna Pliskova, siostra bliźniaczka byłej liderki światowej listy Karoliny, w poprzednim sezonie zatrzymała się w Melbourne na trzeciej rundzie. Nigdy więcej nie dotarła do tego etapu w Wielkim Szlemie.

Podopieczną Tomasza Wiktorowskiego czeka teraz spotkanie z 43. na liście WTA Curenko. Ze swoją ukraińską rówieśniczką zmierzyła się wcześniej raz - pięć lat temu w 1/8 finału imprezy w Brukseli oddała rywalce tylko jednego gema.

Reklama

W drugiej rundzie australijskiej imprezy znalazły się dwie polskie singlistki. Magda Linette po raz pierwszy w karierze awansowała do tego etapu turnieju w Melbourne, a w środę jej rywalką będzie rozstawiona z "22" Rosjanka Daria Kasatkina. Mecz otwarcia przegrała zaś debiutująca w Wielkim Szlemie Magdalena Fręch.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej kobiet:
Agnieszka Radwańska (Polska, 26) - Kristyna Pliskova (Czechy) 2:6, 6:3, 6:2