Australian Open: Organizm odmawiał posłuszeństwa Radwańskiej. Polka poległa w 3. rundzie [FOTO]
1 Hsieh w drugiej rundzie sprawiła dużą niespodziankę, wygrywając z rozstawioną z numerem trzecim Garbine Muguruzą 7:6 (7-1), 6:4. Pokazała się wówczas z dobrej strony - wykorzystując nie najlepszą dyspozycję Hiszpanki, przejęła inicjatywę. Podobnie było w pierwszej partii meczu z krakowianką. Ta ostatnia w dwóch wcześniejszych rundach również słabo zaczynała i przegrywała pierwszego seta 2:6. Tak samo było w sobotę. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego nie potrafiła znaleźć sposobu na solidnie i pewnie grającą przeciwniczkę.
PAP/EPA / LUKAS COCH
2 Po pierwszej partii poprosiła o przerwę medyczną, podczas której fizjoterapeutka zajmowała się jej lewą nogą. Wróciła na kort z plastrami na lewym kolanie. Tajwanka z kolei grała z opatrunkiem wokół prawej kostki. Zawodniczkom poza kłopotami zdrowotnymi we znaki dawały się też owady, które starały się przeganiać dzieci od podawania piłek.
PAP/EPA / LUKAS COCH
3 W drugim gemie Polka wdała się w dyskusję z sędzią stołkowym. Ten po korekcie decyzji arbitra liniowego przyznał punkt Hsieh zamiast powtórzyć akcję. Po interwencji supervisor uznano rację krakowianki, ale nie uchroniło jej to przed utratą podania bez zdobycia punktu. Przegrywająca 0:2 Radwańska zdołała jednak doprowadzić do remisu. Po chwili w boksie Polki znów zrobiło się nerwowo, gdy w szóstym gemie Azjatka zanotowała drugiego "breaka". Tym razem jednak również od razu odpowiedziała przełamaniem powrotnym.
PAP/EPA / MARK CRISTINO
4 28-letnia zawodniczka radziła sobie coraz lepiej, poprawiła serwis. W 10. gemie miała nieco szczęścia, gdy piłka nieznacznie dotknęła linii po jej zagraniu. W kolejnym - granym na przewagi - uśmiechnęło się ono jednak do Hsieh - piłka po uderzeniu Radwańskiej zatrzymała się na siatce i wróciła na jej stronę. Następnie Azjatka pewnie objęła prowadzenie 6:5. Chwilę później Polka prowadziła 30:0 i wydawało się, że kibice doczekają się tie-breaka. Tajwanka najpierw zanotowała skuteczny return, potem loba. Pierwszego meczbola obroniła dzięki serwisowi, ale drugiego sama podarowała rywalce podwójnym błędem. W kolejnej akcji posłała piłkę na aut i zakończyła w ten sposób trwające godzinę i 39 minut spotkanie.
PAP/EPA / MARK CRISTINO
5 Hsieh zrewanżowała się krakowiance za porażkę w ich jedynej do soboty konfrontacji. W 2013 roku w drugiej rundzie imprezy w Miami Polka wygrała 6:3, 6:2. Zawodniczki te miały się zmierzyć także rok wcześniej w ćwierćfinale w Kuala Lumpur, ale krakowianka wycofała się z powodu kontuzji barku. Mająca za sobą trudny - ze względu na spadek formy i kłopoty zdrowotne - rok Radwańska w dwóch wcześniejszych rundach w Melbourne awans wywalczyła po trzysetowych pojedynkach. Na otwarcie pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą 2:6, 6:3, 6:2, a w drugiej fazie zmagań wyeliminowała Ukrainkę Łesię Curenko 2:6, 7:5, 6:3. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego po raz 12. z rzędu startowała w Australian Open. Najlepiej wspomina edycję z 2014 roku i sprzed dwóch lat, gdy dotarła do półfinału. W poprzednim sezonie odpadła w drugiej rundzie.
PAP/EPA / MARK CRISTINO
6 Dysponująca oburęcznym bekhendem i forhendem Azjatka dzięki sobotniemu zwycięstwu powtórzyła swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. W zawodach tej rangi poprzednio do "16" dotarła 10 lat temu właśnie w Melbourne. W ubiegłorocznej edycji odpadła w drugiej rundzie. O pierwszy w karierze ćwierćfinał zagra w poniedziałek z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber (21.). Pięć lat temu Hsieh była 23. rakietą świata. W dorobku ma dwa wygrane turnieje WTA, oba te zwycięstwa zanotowała w 2012 roku. Cztery lata temu zaś zajmowała pierwsze miejsce w rankingu deblistek. To właśnie w grze podwójnej odnosiła jak na razie największe sukcesy. Może pochwalić się 19 triumfami, w tym dwoma tytułami wielkoszlemowymi (Wimbledon 2013 i French Open 2014).
PAP/EPA / LUKAS COCH
7 W trzeciej rundzie odpadła też Magda Linette. Trzecia z polskich singlistek - Magdalena Fręch - przegrała mecz otwarcia.
PAP/EPA / LUKAS COCH
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję