Decydujący pojedynek w pewnym momencie, przy stanie 4:1 dla Polaka i Brazylijczyka w drugiej partii, został przerwany przez deszcz. Przerwa nie wybiła jednak z rytmu najwyżej rozstawionego duetu, który w dalszej części meczu wyraźnie dominował.

To pierwszy w tym roku, ale już 13. wspólny triumf Kubota i Melo, a 25. w karierze 37-letniego polskiego tenisisty, który do finału dotarł po raz 42. Poprzednio z wygranej cieszyli się w październiku 2018 roku w Szanghaju. Później decydujące spotkania przegrali w marcu w Indian Wells i w czerwcu w Halle.

Doskonale spisuje się także Hubert Hurkacz, który awansował po raz pierwszy w karierze do finału turnieju ATP. 22-letni tenisista w Winston-Salem pokonał w półfinale Kanadyjczyka Denisa Shapovalova.6:3, 6:4 i w sobotę powalczy o triumf w imprezie z Francuzem Benoit Paire'em.

Turniej w Winston-Salem jest ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w poniedziałek w Nowym Jorku wielkoszlemowym US Open. Hurkacz na kortach Flushing Meadows zacznie rywalizację od pojedynku z niemal dokładnie 10 lat starszym Francuzem Jeremym Chardym. Paire za rywala mieć będzie Kanadyjczyka Braydena Schnura.