Polacy w środę wygrali z Monako 3:0 i już przed piątkowym meczem z Luksemburgiem są pewni co najmniej drugiego miejsca w grupie A.

Reklama

W spotkaniu z Grecją zajmujący 84. miejsce w rankingu ATP Kamil Majchrzak pokonał sklasyfikowanego na 462. pozycji na tej liście Michaila Pervolarakisa 6:4, 6:3, a w starciu pierwszych rakiet obu zespołów Stefanos Tsitsipas (7 ATP) nie dał szans Hubertowi Hurkaczowi (36 ATP) 6:3, 6:1.

W tej sytuacji o końcowym wyniku decydował debel, w którym Łukasz Kubot i Marcin Matkowki wygrali z Pervolarakisem i Tsitsipasem 3:6, 6:4, 6:1.

W drugim meczu grupy A Monako wygrało z Luksemburgiem 3:0.

Reklama

W gr. B znalazły się ekipy Estonii, Łotwy, Czarnogóry i Macedonii Północnej. Prawo gry w barażu o awans do Grupy II wywalczą po dwie najlepsze ekipy z obu grup.

Biało-czerwoni rok temu wygrali z Rumunią 3:2 spotkanie 3. rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej i zapewnili sobie przepustkę na wyższy poziom. Później jednak nastąpiła reforma rozgrywek. Elita rywalizuje w turnieju, którego pierwsza edycja odbędzie się w listopadzie w Madrycie. Pozostałe drużyny zostały podzielone na poszczególne grupy. Decydujące znaczenie miał ranking, a Polacy zajmują w nim odległe miejsce z powodu kary odjęcia 2000 punktów za nieprzepisowo szybką nawierzchnię w meczu z Argentyną w Gdańsku w Grupie Światowej w 2016 roku. W ten sposób trafili do Grupy III.

Wyniki grupy A:
Polska - Grecja 2:1
Kamil Majchrzak Michail Pervolarakis 6:4, 6:3
Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas 3:6, 1:6
Łukasz Kubot, Marcin Matkowski - Pervolarakis, Tsitsipas 3:6, 6:4, 6:1 Monako - Luksemburg 3:0