Rybakina potrzebowała zaledwie 72 minut, by odnieść 12. z rzędu zwycięstwo i potrzebuje już tylko dwóch wygranych, żeby zdobyć Sunshine Double. Urodzona w Moskwie 23-letnia tenisistka z Kazachstanu triumfowała wcześniej w Indian Wells. W ubiegłym roku w dwóch "słonecznych" turniejach w Kalifornii i na Florydzie zwyciężyła aktualna liderka światowego rankingu Iga Świątek.

Reklama

W półfinale przeciwniczką rozstawionej z numerem 10. Rybakiny będzie Pegula (nr 3). Amerykanka, która wcześniej wyeliminowała Magdę Linette, musiała obronić w ćwierćfinale dwie piłki meczowe, żeby wygrać z Rosjanką Anastazją Potapową 4:6, 6:3, 7:6 (7-2).

W środę wieczorem polskiego czasu w kolejnym ćwierćfinale wiceliderka rankingu WTA Białorusinka Aryna Sabalenka zagra z Rumunką Soraną Cirsteą (74. WTA), a w nocy ze środy na czwartek Czeszka Petra Kvitova (12.) zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (18.).

 Wyniki ćwierćfinałów: Jelena Rybakina (Kazachstan, 10) - Martina Trevisan (Włochy, 25) 6:3, 6:0 Jessica Pegula (USA, 3) - Anastazja Potapowa (Rosja, 27) 4:6, 6:3, 7:6 (7-2)