W grupie C w Walencji poza Hiszpanią i Serbią zagrają także Czechy i Korea Południowa.

Szesnaście ekip, które będą walczyć o główne trofeum, zostało podzielonych w środę na cztery grupy. W grupie A w Bolonii zagrają: Kanada, Włochy, Szwecja i Chile, w gr. B w Manchesterze: Australia, Wielka Brytania, Francja i Szwajcaria, a w gr. D w Chorwacji: gospodarze, Holandia, USA i Finlandia. Miasto, w którym rywalizować będą tenisiści w tej grupie zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.

Reklama

Spotkania fazy grupowej odbędą się w dniach 12-17 września, a po dwie najlepsze drużyny z każdej awansują do fazy finałowej w Maladze (21-26 listopada), gdzie odbyło się środowe losowanie. Zmagania będą się toczyć systemem pucharowym.

Trofeum broni Kanada, która w zeszłorocznym finale pokonała Australię 2:0 i po raz pierwszy w historii triumfowała w tych rozgrywkach.

Rosja, która zwyciężyła w 2021 roku, wskutek sankcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) po inwazji zbrojnej na Ukrainę pozostaje wykluczona z rywalizacji.

Polacy na początku lutego przegrali 0:4 z Japonią w barażu o Grupę Światową I. We wrześniu zmierzą się u siebie z Barbadosem w meczu Grupy Światowej II, a stawką dwudniowej rywalizacji będzie awans do przyszłorocznych baraży o miejsce w elicie.