Świątek zarobiła ponad 16 mln dolarów

Ponad 16 mln dolarów w trakcie swojej profesjonalnej kariery zdążyła zarobić na kortach Iga Świątek. Chociaż praktycznie połowa tej kwoty przepadła w podatkach, to i tak dochodzą jeszcze wpływy z intratnych kontraktów reklamowych. Tenisistka ma podpisane umowy ze szwajcarskim producentem zegarków Rolex, marką odzieży sportowej Asics oraz napojów izotonicznych Oshee. Z początkiem tego roku zdecydowała się nie przedłużać kontraktu z chińskim producentem smartfonów Xiaomi. Od lat głównym sponsorem i strategicznym partnerem Swiątek pozostaje ubezpieczyciel PZU.

Inwestycje Igi Świątek

Reklama

Pozostaje pytanie, na co 21-latka wydaje zarobione na kortach i reklamach miliony złotych. "Wprost" spytał o to Igę Świątek.

Reklama

Prawda jest taka, że dużo nie inwestuję. Nie wiem, czy to dobrze, czy niedobrze. Było już wprawdzie kilka okazji do tego, żeby w coś zainwestować, ale mam na tyle małą wiedzę o gospodarce, że tego nie zrobiłam – powiedziała tenisistka.

Świątek: Spytam Radwańską…

Świątek przyznała, że jak na razie nie znalazła na tyle zaufanych doradców, którzy by z nią popracowali i czegoś ją o inwestowaniu nauczyli. Konsultowałam się z paroma osobami, ale przyznam szczerze, że najpierw sama muszę nadgonić z wiedzą i nauczyć się rzeczy, o których niekoniecznie uczą w szkole. Nie wiem jeszcze, jaką ścieżkę pójdę. Na pewno chciałabym skorzystać z doświadczeń innych polskich sportowców. Miałam już okazję trochę o tym porozmawiać z Agnieszką Radwańską, ale może jeszcze jest ktoś, kto mógłby mi doradzić - powiedziała.