Koepfer, 75. w rankingu ATP, skręcił kostkę już w pierwszym gemie meczu, w którym został przełamany, poprosił jednak o przerwę medyczną i zdecydował się kontynuować grę. Uraz nie pozwolił mu nawiązać wyrównanej walki z wyżej notowanym rywalem i ostatecznie skreczował w drugim secie.

Kolejnym przeciwnikiem 20-letniego Alcaraza będzie Lloyd Harris z Republiki Południowej Afryki.

Broniący tytułu Hiszpan jest już pewien, że po zakończeniu turnieju straci pozycję lidera rankingu ATP, bez względu na wynik w Nowym Jorku. Serb Novak Djokovic wygraną w pierwszej rundzie zapewnił sobie pierwsze miejsce w zestawieniu, bowiem w ubiegłym roku nie wystąpił w US Open ze względu na brak szczepienia przeciw COVID-19, ma więc teraz szansę na zdobycie dużej liczby punktów. Alcaraz natomiast może co najwyżej utrzymać aktualny dorobek punktowy.

W nocy z wtorku na środę do drugiej rundy awansował także Hubert Hurkacz, który wygrał ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem 4:6, 5:7, 7:6 (7-0), 6:3, 6:1. Jego kolejnym rywalem będzie Brytyjczyk Jack Draper.