26-letni wrocławianin od początku do końca kontrolował spotkanie z 66. w rankingu ATP Hiszpanem. W obu setach pewnie utrzymał swoje podanie, do którego dołożył jedno przełamanie w pierwszej partii i dwa w drugiej.

"Jedno z najkrótszych spotkań Hurkacza"

Było to jedno z najkrótszych spotkań Hurkacza w ostatnich miesiącach. Wrocławianin po raz drugi w karierze pokonał Bautistę-Aguta. Wcześniej w tym roku wygrał z nim w pierwszej rundzie turnieju w Rotterdamie. W trzech wcześniejszych konfrontacjach górą był Hiszpan.

Reklama

O ćwierćfinał polski tenisista zmierzy się Francisco Cerundolo. Argentyńczyk wygrał w drugiej rundzie z rozstawionym z numerem szóstym Norwegiem Casperem Ruudem 7:5, 6:4.

Hurkacz tylko raz grał z zajmującym obecnie 21. miejsce w rankingu ATP Cerundolo. W 2022 roku w Astanie pokonał go 6:2, 7:6 (8-6).

Polak walczy w Paryżu nie tylko o tytuł, ale również o zakwalifikowanie się do turnieju ATP Finals, w którym zagra ośmiu najlepszych zawodników tego sezonu. W najnowszym notowaniu tego zestawienia był dziewiąty, a do ósmego Duńczyka Holgera Rune tracił 215 punktów.

W Paryżu grał również Jan Zieliński w deblu. W parze z Monakijczykiem Hugo Nysem odpadł w pierwszej rundzie po środowej porażce z Finem Harrim Heliovaarą i Chorwatem Mate Pavicem 6:7 (7-9), 4:6. Wynik meczu 2. rundy gry pojedynczej: Hubert Hurkacz (Polska, 11) - Roberto Bautista-Agut (Hiszpania) 6:3, 6:2.