lekcjami surfingu umilili sobie oczekiwanie na start turnieju drużyn mieszanych United Cup w australijskim Perth. Polscy tenisiści 30 grudnia zagrają z Brazylią, a 1 stycznia z Hiszpanią.

Miałam dwie lekcje windsurfingu, ale nigdy wcześniej nie surfowałam - powiedziała Świątek, cytowana na oficjalnej stronie United Cup. Było ciężko. Myślałem, że surfowanie będzie łatwiejsze - przyznał Hurkacz.

Pierwszy turniej zawsze jest wyzwaniem

Reklama

W United Cup każdy mecz będzie składał się z jednego pojedynku singlistów, jednego - singlistek oraz z rywalizacji par mieszanych.

Gra dla reprezentacji Polski zawsze jest ekscytująca. Pierwszy turniej w sezonie zawsze jest wyzwaniem - podkreśliła Świątek.

Kadrę biało-czerwonych uzupełniają: Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski i Jan Zieliński.

United Cup sprawdzianem przed Australian Open

18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizować będą w Perth, pozostałe - w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

United Cup będzie imprezą otwierającą sezon i pierwszym sprawdzianem przed wielkoszlemowym Australian Open, który rozpocznie się 14 stycznia. Do zdobycia w Sydney i Perth będzie po 500 punktów do rankingów ATP i WTA.