Był to drugi pojedynek obu tenisistek w cyklu WTA. W ubiegłym roku w Rzymie Brazylijka także zwyciężyła 7:5, 6:4.

Środowy mecz był jeszcze bardziej zacięty. Dwa pierwsze sety zakończyły się tie-breakami i trwały łącznie dłużej niż niejedna "trzysetówka" - dwie godziny i 47 minut. Linette miała dużą szansę zakończyć drugą partię wcześniej, bo przy w ósmym gemie przełamała rywalkę i w dziewiątym wystarczyło wykorzystać własny serwis, ale Brazylijka błyskawicznie odrobiła stratę.

W trzecim secie Brazylijka od razu uzyskała przewagę, Linette zdołała wygrać tylko jednego gema.

Mecz trwał w sumie trzy godziny i 44 minuty.

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Linette występuje jeszcze w grze podwójnej w parze z Bernardą Perą. W ćwierćfinale polsko-amerykańsku duet zagra z rozstawionymi z numerem trzecim Chan Hao-Ching z Tajwanu i Meksykanką Giulianą Olmos.

Wynik 2. rundy (1/8 finału) gry pojedynczej:
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 6) - Magda Linette (Polska) 7:6 (8-6), 6:7 (1-7), 6:1