Dziennik Gazeta Prawana logo

Sensacja na Wimbledonie! Majchrzak wyeliminował finalistę z 2021 roku

30 czerwca 2025, 21:55
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Sensacja na Wimbledonie! Majchrzak wyeliminował finalistę z 2021 roku
Sensacja na Wimbledonie! Majchrzak wyeliminował finalistę z 2021 roku/PAP/EPA
Kamil Majchrzak sprawcą pierwszej sensacji na tegorocznym Wimbledonie. Polak w swoim inauguracyjnym pojedynku wygrał z Włochem Matteo Berrettinim 4:6, 6:2, 6:4, 5:7, 6:3 i awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju w Londynie. Mecz trwał trzy godziny i siedem minut.

Majchrzak pierwszy raz w karierze w drugiej rundzie Wimbledonu

Majchrzak wrócił na korty All England Club po trzech latach przerwy. Wcześniej grał na trawie w Londynie w 2019 i 2022 roku, w obu przypadkach zakończył zmagania na pierwszej rundzie. Do drugiej rundy Wielkiego Szlema awansował natomiast po raz pierwszy od stycznia 2022 roku, gdy na tym etapie pożegnał się z Australian Open.

Zwycięstwo 29-letniego Polaka nad Włochem jest wielką niespodzianką. Rozstawiony z numerem 32. Berrettini jest finalistą Wimbledonu z 2021 roku. Później jednak jego karierę wyhamowały kontuzje. To było ich pierwsze spotkanie.

Quinn kolejnym rywalem Majchrzaka

Kolejnym rywalem Majchrzaka będzie w środę notowany na 89. miejscu w światowym rankingu Amerykanin Ethan Quinn. Majchrzak, obecnie 109. na liście ATP, jest jedynym z Polaków, który przystąpił do rywalizacji w singlu mężczyzn. Tuż przed rozpoczęciem turnieju z powodu problemów zdrowotnych wycofał się Hubert Hurkacz.

Świątek, Fręch i Linette wchodzą do gry

We wtorek w pierwszej rundzie zagrają natomiast Iga Świątek, Magdalena Fręch i Magda Linette. Rywalką rozstawionej z numerem ósmym Świątek będzie Rosjanka Polina Kudermietowa, która w światowym rankingu zajmuje 63. miejsce. Dwa lata młodsza zawodniczka z Moskwy pierwszy raz wystąpi w głównej drabince Wimbledonu. Do tej pory ze sobą nie grały.

Fręch czeka mecz z 44. na liście WTA Rosjanką Anastazją Potapową. Polka pokonała ją w ubiegłym roku w Toronto. Teoretycznie najłatwiejszą rywalkę ma Linette. Francuzka Elsa Jacquemot do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje, a w rankingu jest 115. Nasza tenisistka wygrała z nią w poprzednim sezonie w Rouen. W eliminacjach odpadły Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska i Linda Klimovicova.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj