Stacja telewizyjna zaplanowała 10 odcinków, lecz jeżeli uzyskamy oglądalność na odpowiednim poziomie, to nakręcone zostaną kolejne sezony - powiedział Pedersen dziennikowi "Ekstrabladet".

Reklama

Gazeta oceniła, że znany z temperamentu i wielu przygód na torze i poza nim żużlowiec sprawia, iż nigdy nie można się nudzić i "serial będzie z pewnością przebojem telewizji".

Pedersen opisał, że pokazane zostanie jego codzienne życie od podszewki, bez żadnych upiększeń.

Po prostu tak, jak wygląda, na dobre i złe. Pierwsze odcinki zostały już nakręcone w Dubaju, Polsce i Hiszpanii - przekazał.

Reklama

W reality show występuje cała rodzina żużlowca, czyli partnerka Anna Natascha Oehlin Hoe oraz dzieci Mikkeline, Liva i Mikkel. Jak oceniły media, będzie to odpowiednik serialu o rodzinie Kardashian czy muzyka Black Sabbath Ozziego Osborne'a.

Pedersen jest tak popularny w Danii, że proponowano mu uczestnictwo w wielu programach, lecz zawsze odmawiał.

Mam już 45 lat i myślę, że nadszedł czas, aby otworzyć się i pokazać życie prywatne. Proponowano mi udział we wszystkich chyba możliwych programach, oferując po kilkaset tysięcy koron, nawet w duńskiej edycji "Tańca z gwiazdami", lecz nie chciałem się wygłupiać - powiedział żużlowiec.

Duńczyk zdobył indywidualne mistrzostwo świata w latach 2003, 2007-08, a drużynowo w 2006, 2008, 2012 i 2014. Obecnie jeździ w barwach duńskiego Holsted i GKM Grudziądz. W polskiej lidze startuje od 1999 roku. Wcześniej robił to też w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Rosji.

Zbigniew Kuczyński