Cieszę się, że jestem ponownie w Zielonej Górze. Bardzo lubię tor przy W69 (Wrocławska 69 – PAP). To dla mnie jedno z ulubionych miejsc do ścigania. Zamierzamy wspólnie z drużyną walczyć o jak najlepsze wyniki – powiedział Hampel, cytowany w klubowym komunikacie.

Reklama

Falubaz wrócił do elity

41-letni żużlowiec startuje od 1998 r. Ma w dorobku siedem złotych medali drużynowych mistrzostw Polski, dwa srebrne i brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata oraz sześć złotych i dwa srebrne medale drużynowych mistrzostw globu. Wywalczył też młodzieżowe i seniorskie indywidualne mistrzostwo kraju.

Hampel to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych Polaków jeżdżących obecnie w ekstralidze żużlowej. Zawodnikiem Falubazu był już w latach 2013-17.

Reklama

Jarek to niesamowicie doświadczony zawodnik, który wciąż jest głodny sukcesów. Dobrze mieć go ponownie po swojej stronie – ocenił dyrektor sportowy zielonogórskiego klubu Piotr Protasiewicz.

Po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu ekstraligi żużlowej, w tym roku Falubaz z kompletem zwycięstw wrócił do elity. Po awansie z zespołu odeszli: Krzysztof Buczkowski, Australijczyk Rohan Tungate, Amerykanin Luke Becker, Wiktor Trofimow, Maksym Borowiak i Dawid Rempała.