Chcę dać zielonogórskim kibicom jak najwięcej radości w trakcie sezonu. Dobrze czuję się na torze w Zielonej Górze i zazwyczaj miałem tutaj dobre występy. W przyszłym sezonie stworzymy zespół, który stać będzie na naprawdę dobry wynik - powiedział Pawlicki, cytowany w klubowym komunikacie.

Reklama

Piotr Pawlicki z Unią pięć razy zdobył mistrzostwo

Żużlowiec ten ma na koncie wiele sukcesów. Był indywidualnym mistrzem i wicemistrzem świata juniorów, po złote i srebrne medale mistrzostw świata sięgnął także w juniorskiej drużynie. W seniorskich zmaganiach dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium drużynowych mistrzostw świata.

Największe sukcesy ligowe święcił z Unią Leszno, z którą aż pięciokrotnie zdobył drużynowe mistrzostwo Polski. Był też indywidualnym mistrzem kraju w 2018 roku.

Reklama

Dyrektor sportowy zielonogórskiej drużyny Piotr Protasiewicz ocenił, że Piotr Pawlicki to ciągle czołówka polskich żużlowców.

Jego ostatnie sezony być może nie były perfekcyjnie, ale jestem przekonany, że nadal potrafi się ścigać i stać go na bycie liderem ekstraligowej drużyny – dodał.

To drugi transfer ogłoszony w czwartek przez beniaminka ekstraligi. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu rocznej umowy z Jarosławem Hampelem, który przez cztery minione sezony jeździł w Motorze Lublin.