Zebrano ponad 175 milionów złotych

Licytację rozpoczęła 17 stycznia oferta na 10 zł. Niespełna dwie godziny później kwota przekraczała już 35 tysięcy. Ostatnie oferty złożono jeszcze w poniedziałek rano.

Przedmiotem aukcji był motocykl, na którym Zmarzlik wystąpił we wrześniu w Toruniu w finałowych zawodach żużlowych mistrzostw świata, które zakończyły się czwartym złotym medalem 28-letniego Polaka. Na osłonce motocykla znajduje się autograf sportowca.

Reklama

W niedzielę odbył się 32. finał WOŚP. Zebrano ponad 175 milionów złotych, przy czym trwa jeszcze wiele aukcji, które przyczynią się do powiększenia tej kwoty.

Reklama

Nadal można licytować sukienkę Igi Świątek

W jednej z nich licytowana jest czerwona sukienka, w którą ubrana była Iga Świątek podczas ceremonii prezentacji uczestniczek ubiegłorocznego turnieju WTA Finals. W poniedziałkowy poranek cena za kreację, wystawioną wspólnie przez liderkę światowego rankingu tenisistek oraz markę modową Magda Butrym, wynosiła ponad 68 tysięcy zł. Aukcja potrwa do 7 lutego.

W tym roku środki zebrane przez WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".