Dodatkowe trybuny zostaną zamontowano na koronie stadionu. Na początek ruszy sprzedaż 1500 biletów na miejsca po przeciwnej stronie trybuny głównej, a po ich sprzedaniu - na pozostałe sektory.

Bilety na 15 tysięcy stałych miejsc rozeszły się dwa miesiącem przed wyznaczonym terminem zawodów. Działacze Polonii zdecydowali się na dodatkowe trybuny w związku z dużym zainteresowaniem i pytaniami kibiców chcących obejrzeć zawody wieńczące rozgrywki indywidualnych mistrzostwa świata. Prawdopodobnie to właśnie w Bydgoszczy tytuł mistrza świata zapewni sobie Tomasz Gollob.

Prezes Wojciechowski zapowiedział, że klub przygotowuje specjalną oprawę zawodów, ale na razie nie chciał zdradzić szczegółów, tłumacząc to ciągłym dopracowywaniem programu.

Przyznał jedynie, że we współpracy z Mennicą Polską przygotowany jest okolicznościowy medal. Na awersie będzie widniała pełna nazwa imprezy i sylwetka żużlowca, a na rewersie - logo Bydgoszczy oraz napis "MIASTO SPORTU" i data zawodów. Ma zostać wybitych 3-5 tysięcy medali.