Najlepszy czas dnia osiągnął Janusz Kołodziej w 10. biegu - 61.53 s. Sędziował Leszek Demski z Ostrowa Wlkp. Widzów 10 tys.

Kołodziejem i Kasprzak po pięciu startach mieli po 13 punktów. Dodatkowy wyścig efektownie wygrał 26-letni Leszczynianin, który zdobył drugi tytuł w karierze (pierwszy zdobył jeszcze jako junior).

W drugim wyścigu przy wejściu w pierwszy łuk fatalny upadek miał Tomasz Gapiński z Caelum Stali Gorzów, który wjechał w bandę i został uderzony motocyklem Krzysztofa Buczkowskiego (GTŻ Grudziądz). Zawodnik został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania kości udowej. Za niego na zmianę startowali Daniel Jeleniewski i Grzegorz Zengota.

W 13. gonitwie groźnie wyglądał upadek Sebastiana Ułamka (Tauron Azoty Tarnów), który na czwartym okrążeniu przy wyjściu z pierwszego łuku stracił panowanie nad motocyklem.

Ze startu w finale IMP zrezygnował z powodów zdrowotnych lider klasyfikacji Grand Prix Tomasz Gollob. 25 września we włoskim Terenzano czeka go przedostatni turniej tegorocznego cyklu.