Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)
Bramki: Brożek 50, Zieńczuk 90 - Arboleda 57
Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Goście byli równorzędnym rywalem dla lidera, ale w końcówce zabrakło im sił. Po jednej bramce zdobyli Brożek i Zieńczuk, którzy wspólnie liderują klasyfikacji na króla strzelców ekstraklasy (obaj mają po 12 goli). Na pożegnanie z drużyną mistrza Polski do siatki trafił Arboleda (Kolumbijczyk w zimowej przerwie najpewniej przeniesie się do Lecha Poznań).

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Jagiellonia Białystok 3:1 (3:0)
Bramki: Kozioł 15, Piechniak 25, Sikora 37 - Sotirović 81
Gospodarze godnie pożegnali się ze swoją publicznością. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale Dyskobolia przy 3:0 zlitowała się nad przeciwnikami. Mimo porażki "Jaga" zaliczy tę rundę do udanych.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Wodzisław Śl. 0:2 (0:0)
Bramka: Woś 51, Seweryn 89
Sosnowiczanie jedną nogą są już w trzeciej lidze. W sobotnim meczu nie pokazali zresztą nic, co uprawniałoby ich do gry w wyższej klasie. Ozdobą spotkania był gol Damiana Seweryna, który trafił w same "okienko" bramki gospodarzy.

Polonia Bytom - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
Bramka:
Madej 90 z karnego
Fatalny błąd jednego z obrońców Polonii kosztował ten zespół utratę jednego punktu. Bramkę z rzutu karnego zdobył Łukasz Madej, który z dwoma golami jest... najlepszym strzelcem ŁKS-u.

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 3:1 (1:0)
Bramki:
Stolarczyk 45 z karnego, Costly 47, Nowak 89 - Mierzejewski 54
Gospodarzom grę ułatwiła czerwona karta dla Łukasza Brozia jeszcze w pierwszej połowie. Wicemistrzowie Polski wykorzystali liczebną przewagę i wypunktowali rywala.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Bramki:
Chinyama 3, Rybus 87
Górnik przegrał wyraźnie, ale wcale nie musiał wstydzić się swojej gry. Zabrzanie zagrali bardzo ambitnie, brakowało jednak skuteczności. Wejście smoka zaliczył młody Maciej Rybus, który w swoim drugim meczu w lidze strzelił debiutanckiego gola.

Lech Poznań - Korona Kielce 1:0 (1:0)
Bramka:
Reiss 33
Zwycięstwo dało gospodarzom trzecie miejsce w Orange Ekstraklasie na koniec roku. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił kapitan, Piotr Reiss. Korona miała swoje szanse, ale najczęściej brakowało precyzji.

Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 2:0 (0:0)