Jak powiedział prokurator Jerzy Kasiura z prowadzącej śledztwo Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, 36-letni mężczyzna został zatrzymany w Lubinie (Dolnośląskie) po meczu piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębie Lubin i Arką Gdynia (0:2).

W niedzielę wieczorem gdyński klub wydał oświadczenie w tej sprawie. "Klub informuje, że po zakończeniu spotkania, tuż przed wyjazdem drużyny ze stadionu w Lubinie, został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA zawodnik Arki Grzegorz Niciński. Zawodnik został przewieziony do Wrocławia. Oficjalnie Klub odniesie się do zaistniałej sytuacji po zapoznaniu się szczegółowo z przedmiotem i charakterem sprawy" - napisano w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika prasowego Arki Tomasza Rybińskiego.

Zatrzymany piłkarz jest wychowankiem klubu z Gdyni. W macierzystym klubie grał do 1994 roku, powrócił w roku 2005. W latach 2002-2005 był zawodnikiem Zagłębia Lubin.

Śledztwo toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 250 osobom: sędziom, m.in. znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, np. byłemu kapitanowi Lecha Poznań Piotrowi R., a także obserwatorom i działaczom piłkarskim, m.in. szefowi szkolenia sędziów PZPN Stanisławowi Ż.

3 kwietnia wrocławski sąd okręgowy skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa Arki Gdynia Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha, pseud. Fryzjer, na 3,5 roku. Gdyńska Arka była natomiast jednym z pierwszych klubów, zamieszanych w proceder korupcyjny, ukaranych przymusową degradacją.