W ten sposób Eto'o powtórzył swoje osiągnięcie z niedawnego towarzyskiego meczu Polska - Kamerun (0:3), gdy również dwukrotnie trafił do siatki.

Sobotnie spotkanie zaczęło się źle dla mistrzów Włoch, którzy od 21. minuty przegrywali po golu Johna Arne Riise. Jeszcze przed przerwą wyrównującą bramkę zdobył Goran Pandev, a po przerwie popis skuteczności zademonstrował Eto'o (strzelił gole w 70. i 80. minucie).

Piłkarze Interu zdobyli czwarte trofeum w ciągu kilku miesięcy. W maju wywalczyli mistrzostwo Włoch, puchar kraju, triumfowali również w Lidze Mistrzów.

Sobotni mecz był oficjalnym debiutem w Interze trenera Rafaela Beniteza, który zastąpił Jose Mourinho (odszedł do Realu Madryt). Spotkanie poprzedziła minuta ciszy pamięci zmarłego we wtorek byłego prezydenta Włoch Francesco Cossigi.