Do sprzedaży trafiło około 48 tys. wejściówek na Etihad Stadium. Rozeszły się one już ponad miesiąc temu, a oficjalna cena wynosiła 50 funtów. Obecnie można je nabyć tylko na internetowych aukcjach, a najtańsze to wydatek 400 funtów. Ceny dochodzą jednak nawet do ponad 1400 funtów (28 razy więcej niż wartość nominalna biletu).

Na jednej z brytyjskich stron internetowych oferujących bilety na mecze piłkarskie za miejsce na Etihad Stadium w sektorze dla kibiców United trzeba wydać 1424,99 funtów. Z kolei podwójna wejściówka do strefy dla fanów "The Citizens" wyceniana jest na 2612,50 funtów. Jak podał "Manchester Evening News" nigdy wcześniej bilety na spotkania w krajowych rozgrywkach w Anglii nie osiągnęły takich wartości.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu tylko zespoły z Manchesteru mają szansę na mistrzostwo. W lepszej sytuacji są broniący tytułu United, którzy o trzy punkty wyprzedzają City. Jeśli w poniedziałek wygrają, do końcowego triumfu wystarczy im tylko jeden punkt w dwóch ostatnich meczach - z 12. w tabeli Swansea City i 11. Sunderlandem.

Aby zachować szansę na pierwsze od 44 lat mistrzostwo kraju, "The Citizens" muszą pokonać lokalnego rywala. Potem czekają ich starcia z walczącym o kwalifikację do Ligi Mistrzów Newcastle United oraz 16. w tabeli Queens Park Rangers.

Derby Manchesteru rozegrane zostaną na Etihad Stadium w poniedziałek 30 kwietnia o godzinie 21.