Raul Lozano (trener reprezentacji Iranu): "Jestem teraz przeszczęśliwy! To coś szczególnego, bo to historyczny moment dla Iranu. Od bardzo dawna kibice tego kraju czekali na to, kiedy ich drużyna siatkarska zagra w igrzyskach. Nie chcę dzisiaj rozmawiać o statystykach. Po prostu cieszę się z awansu. Teraz jest czas, by świętować sukces".

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): "Dla nas ten mecz był już pierwszym krokiem przygotowań do turnieju olimpijskiego. Mieliśmy awans zapewniony, więc motywacja u nas była całkowicie inna. Oczywiście siatkarze robili, co mogli, by wygrać. Jestem zadowolony z tego, jak moi zawodnicy zaprezentowali się w dwóch ostatnich setach".

Piotr Nowakowski (środkowy reprezentacji Polski): "To był dla nas trudny mecz. Mieliśmy już wcześniej wywalczony awans, więc mogliśmy wyjść na parkiet z uśmiechem na twarzy. Iran to bardzo dobry zespół. Ale jeśli byśmy wygrali dwie, trzy piłki więcej, wynik mógłby być całkowicie inny".

Saied Marouflakrani (kapitan reprezentacji Iranu): "Teraz czas na świętowanie. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się awansować na igrzyska. Cztery lata temu to nam się nie udało, przegraliśmy walkę o Londyn jedynym setem z Australią. To straszne wspomnienia. Tym bardziej, że teraz to dla wielu zawodników naszej reprezentacji ostatni moment, by dowiedzieć się, co to znaczy olimpijski turniej. Udało nam się już teraz przejść do historii".