Srebrny medalista olimpijski z Turynu nie odzyskał jeszcze pełni sił po problemach żołądkowych, których nabawił się w Oestersund.

Hochfilzen to mała miejscowość położona w północno-zachodniej części Tyrolu. Jest to popularne wśród Austriaków centrum sportów zimowych. Pierwsza duża impreza biathlonowa odbyła się tam w 1978 roku i były to mistrzostwa świata, w których startowali tylko mężczyźni.

W Austrii panują dużo bardziej przyjazne warunki atmosferyczne niż to miało miejsce podczas inaugurujących sezon zawodów w mroźnym, szwedzkim Oestersund. W Hochfilzen temperatury są dużo wyższe. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby widzów, ponad 35 tysięcy.

W 2006 roku wielki sukces odniosła tu Gwizdoń, która zajęła drugie miejsce w sprincie. Dwa lata później Sikora był trzeci w biegu na dochodzenie. Właśnie na tym obiekcie pierwsze w karierze punkty w Pucharze Świata w 2008 roku wywalczyła Weronika Nowakowska.

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Hochfilzen (trener Jon Arne Enevoldsen, asystent Tomasz Bernat):

Tomasz Sikora (AZS AWF Katowice), Łukasz Szczurek, Mirosław Kobus, Krzysztof Pływaczyk (wszyscy BKS WP Kościelisko).

Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Weronika Nowakowska-Ziemniak, Paulina Bobak, (obie AZS AWF Katowice), Agnieszka Cyl (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice).

Program:

 10.12. sprint mężczyzn (11.30) 10.12. sprint kobiet (14.30) 11.12. bieg na dochodzenie mężczyzn (10.45) 11.12. sztafeta kobiet (14.15) 12.12. sztafeta mężczyzn (11.00) 13.12. bieg na dochodzenie kobiet (14.15) 
(PAP)

co/ krys/