Spotkanie trwało prawie godzinę i 40 minut. Pierwszy set zaczął się od prowadzenia Goerges 3:0. Następnie Radwańska wygrała cztery kolejne gemy, ale w następnych trzech znów lepsza okazała się rywalka.

Drugi set był zacięty i bardzo wyrównany do stanu 4:4. Wówczas Niemka przełamała serwis Polki, a w następnym gemie nie zmarnowała szansy i przy stanie 40-0 wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

W całym spotkaniu Radwańska popełniła cztery podwójne błędy serwisowe, jej rywalka tylko jeden. Niemka popisała się 12 asami, Polka - dwoma.

Wcześniej obie zawodniczki grały ze sobą cztery razy. Trzykrotnie lepsza była Polka, natomiast Goerges pokonała ją w 1. rundzie turnieju igrzysk olimpijskich 2012 w Londynie.

W rankingu światowym Radwańska jest 10., a Goerges - 37.

W pierwszej rundzie singla w Cincinnati wystąpi również Magda Linette. Polka, która awansowała z kwalifikacji, zmierzy się z Kanadyjką Francoise Abandą. Triumfatorka tego pojedynku w kolejnej rundzie zmierzy się właśnie z Goerges.

Do drugiej rundy debla awansowała Alicja Rosolska. Polka i rosyjska tenisistka Ałła Kudriawcewa wygrały z Łotyszką Anastasiją Sevastovą i Chorwatką Donną Vekic 3:6, 6:3, 10-5.