Domachowska, która w pierwszej rundzie w dwóch setach pokonała Amerykankę Meghan Shaugnessy, zdawała sobie sprawę, że z Razzano nie pójdzie jej tak łatwo.

Polka początkowo dotrzymywała kroku wyżej sklasyfikowanej rywalce, ale z minuty na minutę grała coraz gorzej i ostatecznie pierwszą partię przegrała 3:6. Wtedy jednak w naszą reprezentantkę wstąpił nowy duch. Domachowska szybko wygrała trzy gemy, by w całym secie zwyciężyć 6:2.

Początek decydującej partii wskazywał, że Polka kontroluje wydarzenia na korcie. Przełamała serwis rywalki i objęła prowadzenie 5:2, jednak szybko straciła przewagę. Do rozstrzygnięcia meczu niezbędny był tie-break, w którym od początku inicjatywę miała Francuzka i zwyciężyła 7-4.