Czarnogóra - Polska 23:31 (8:15)

Polska - Sławomir Szmal, Adam Malcher - Krzysztof Lijewski 4, Patryk Kuchczyński 4, Mateusz Jachlewski, Karol Bielecki 1, Artur Siódmiak, Damian Wleklak 3, Bartosz Jurecki 5, Michał Jurecki 4, Tomasz Tłuczyński 7, Mariusz Jurkiewicz 1, Marcin Lijewski 2.

Najwięcej bramek dla Czarnogóry: Zoran Roganovic 6.

I połowa:

Zaczynamy. Świetny początek w wykonaniu Polaków. Pierwsza groźna akcja i Damian Wleklak zdobywa bramkę. Kontra Czarnogórców, faul w obronie i karny dla rywali. Szmal nie musiał się martwić o obronę, bo piłka poleciała obok bramki.

Kolejny na listę strzelców wpisał się Krzysztof Lijewski. Nieudana kontra rywali i szybka odpowiedz Polaków - Michał Jurecki i 3:0.

Chwila spokojniejszej gry, a potem kolejna akcja Polaków. Bartosz Jurecki i prowadzimy już 4:0!

Rozpoczyna się siódma minuta spotkania i dopiero teraz Roganovic strzela pierwsza bramkę dla Czarnogóry. Mijają dwie minuty i już jest 2:4. Kontra Polaków, ale Michał Kubisztal nie trafia. Piłka w dla rywali, którzy pakują ja do bramki Szmala. Jest gol kontaktowy dla Czarnogóry - 3:4.

Chwila zamieszania pod bramką Czarnogóry. Wykorzystuje ją Krzysztof Lijewski, który posyła piłkę do bramki po ziemi. 3:5. Chwilę potem swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzela Patryk Kuchczyński i mamy 3:6.

Strzela też Marcin Lijewski i mamy 7:4. Chwilę później piłka trafia do Tłuczyńskiego, a ten trafia do bramki i już prowadzimy czterema punktami.

Akcja toczy się pod nasza bramką. Marcin Lijewski zbyt brutalnie w obronie. Upomnienie dla naszego zawodnika i piłka dla rywali. Okazję wykorzystuje Osmajic - 5:8.

Bartosz Jurecki i schodzi z boiska na 2 minuty. W tym czasie Marcin Lijewski rzutem z podłoża zdobywa kolejną bramkę, ale sędzia jej nie uznaje. Wynik pozostaje bez zmian.

Fantastyczne podanie kozłem do Bartosza Jureckiego i teraz prowadzimy 9:5. Szybka kontra, ale w akcji jeden na jednego lepszy okazuje się Szmal. Polacy za to okazji nie marnują - Krzysztof Lijewski zdobywa dziesiąta bramkę. A chwilę później jest już 11:5!

Żarko Marković i Czarnogóra ma szóstą bramkę na swoim koncie. To już 24. minuta tej części spotkania.

Szybka odpowiedź Polaków - Michał Jurecki w świetnym stylu trafia do bramki. 6:12. Kuchczyński zagapił się w obronie i Czarnogórcy z kontry zdobywają bramkę. 7:12. A potem kolejną - fantastycznym strzałem z kozła. Szmal nie dał rady obronić. Kontra Polaków - Kuchczyński i 8:13. Trener rywali prosi o czas.

Po wznowieniu gry Damian Wleklak rzuca na bramkę, piłka odbija się od bramkarza i znów wpada w ręce naszego zawodnika. Tym razem Wleklak pakuje ją do siatki - 8:14.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 8:15. Polacy przeważają na boisku, częściej są też w posiadaniu piłki i są zdecydowanie skuteczniejsi od rywali.

II połowa:

Początek drugiej połowy bramka za bramkę. Pierwszą strzelił Roganović, ale szybko odpowiedział Mariusz Jurecki. Chwilę potem było już 10:16.

Pierwszy rzut karny dla Polski w tym meczu za faul na Michale Jureckim. Tomasz Tłuczyński nie marnuje okazji i 10:17.

Michał Jurecki znów faulowany. Polski zawodnik leży na boisku i zwija się z bólu. Niezbędna jest interwencja lekarza.

Kilka minut bez żadnej bramki, mimo iż nasza druzyna gra w przewadze, aż wreszcie Michał Jurecki zdobywa 18. bramkę dla Polaków. Szybka kontra i okazja wykorzystana przez Roganovicia - 11:18.

Wymiana podań pod bramką Czarnogórców, Patryk Kuczyński i 11:19. Ale znów bardzo szybka i skuteczna kontra rywali i 12:19. Chwilę później Marco Pejovic i już 13:19. Dwadzieścia minut do końca spotkania.

Dwudziestą brmkę strzałem pod nogą bramkarza zdobywa Kuchczyński. Kontra rywali, ale świetnie spisuje się Sławomir Szmal. Trener rywali prosi o czas. Daje to efekt, bo tuż po wznowieniu gry Czarnogóra zdobywa czternastą bramkę.

Ale kontra Polaków i Bartosz Jurecki trafia do bramki Stojanovicia, a chwilę póżniej jest już 14:23.

Marcin Liejwski zderza się z rywalem. Ten pada na boisko i potrzebna jest pomoc lekarza. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Tuż po tej sytuacji Marcin Lijewski strzela kolejną bramkę. A zaraz po nim to samo robi Bartosz Jurecki - 14:25.

15:25. Czarnogórcy zaczynają grać bcoraz bardziej nerwowo - rzut karny dla naszej reprezentacji skutecznie wykorzystany przez Tomasza Tłuczyńskiego. Prowadzimy jedenastoma bramkami.

Colakovic zdobywa szesnastą bramkę. Sławomir Szmal schodzi z boiska, zastępuje go Adam Malecher i od razu popisuje się świetną interwencją. Chwilę później jednak wpuszcza bramke i mamy 17:26.

Kontra naszej drużyny i Bartosz Jurecki trafia do bramki. Znów dziesięć punktów przewagi. Ale nie na długo, bo Markovic strzela osiemnastą bramkę. Colakovic i 19:28. Milasevic i 20:28... O czas prosi Bogdan Wenta.

Po wznowieniu gry rzut karny dla Polaków - sutecznie wykorzystany przez Tomasza Tłuczyńskiego - 20:29. W odpowiedzi Żarko Marković pokonuje Adama Malchera i to dwukrotnie - 22:29.

Bartosz Jurecki trafia do bramki, ale sędzie gwiżdże. Był faul, więc gol Jureckiego nie zostaje uznany, a karnego skutecznie wykorzystuje Tłuczyński - 22:30 i zaczyna się ostatnia minuta spotkania.

Jeszcze w tej ostatniej minucie Krzysztof Lijewski dał radę trafić do bramki. Spotkanie kończy się wynikiem 23:31.