Wybranek mistrzyni świata to Colin Anderson. Połączyła ich sportowa pasja. "Po raz pierwszy zobaczyłem Agatę w telewizji. Oglądaliśmy z rodziną zawody w podnoszeniu ciężarów, a ona była ulubioną sztangistką mojej mamy. Parę lat później ją poznałem. To niewiarygodne" - opowiadał w programie "Dzień dobry TVN" Anglik. "Życie z Agatą jest ciekawe. Nigdy się nie nudzę. Agata ma wielkie serce i wspaniałą osobowość" - dodaje Anderson.

Agata i Colin od dwóch miesięcy mieszkają razem w Dover. Z okna ich salonu rozciąga się fantastyczny widok na kanał La Manche. "W nocy widać światła położonej na drugim brzegu Francji" - chwali się dla "Faktu" była reprezentantka Polski. Nowe miejsce i osoba, której można zaufać u boku, wyraźnie dobrze jej służą. Od grudnia ubiegłego roku, kiedy Wróbel z powodu kontuzji nadgarstka postanowia skończyć karierę, w jej życiu wydarzyło się wiele, niekoniecznie miłych rzeczy. Po wyjeździe z kraju pracowała przy sortowaniu śmieci. Potem próbowała pracy jako dziennikarka w polonijnym radiu, zrobiła również kurs ochroniarski. Ostatnio wróciła do sportu.

"Niestety, nie jest to dyscyplina olimpijska, tak jak bym chciała. Zaczęłam startować w zawodach strongwoman i trójboju siłowym" - opowiadała w telewizyjnej rozmowie. Wkrótce zacznie też pracować w firmie ochroniarskiej.