Dziennik Gazeta Prawana logo

Pierwszy rajd Adama Małysza. Już w piątek

23 sierpnia 2011, 13:53
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Adam Małysz
Adam Małysz/Newspix
W piątek Adam Małysz wystartuje w pierwszym w karierze rajdzie - Hunagarian Baja, zaliczanym do klasyfikacji terenowych mistrzostw Europy. Medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich 9 sierpnia zdał egzamin na licencję rajdową.

Trasa trzydniowej imprezy rozgrywanej w rejonie węgierskiego miasta Gyoer ma około 400 km długości, jest trudna technicznie, wymagająca dla sprzętu. W czwartek przewidziany jest odbiór administracyjny i badanie techniczne, start do pierwszego odcinka specjalnego odbędzie się w piątek o godzinie 18.

Załoga RMF Caroline Team Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem pojedzie samochodem Porsche Cayenne z 24 numerem startowym.

"W ubiegłym tygodniu bardzo intensywnie trenowaliśmy na poligonie w Drawsku Pomorskim, samochód został ustawiony na węgierskie trasy, teraz przechodzi kapitalny przegląd. W czwartek około 5.00 rano wyjeżdżamy z Wisły na Węgry. Załoga jest dobrze przygotowana, Adam jest gotowy do swojego pierwszego startu" - powiedział PAP pilot Rafał Marton.

We wtorek 9 sierpnia Adam Małysz pomyślnie zaliczył przed komisją Polskiego Związku Motorowego test wiedzy o przepisach rajdowych i otrzymał licencję kierowcy uprawniającą do startów we wszystkich rajdach terenowych.

"Adam bardzo solidnie przygotowywał się do startu na Węgrzech, bo przecież zawsze pierwszy poważny sprawdzian jest najtrudniejszy. Dla nas to będzie kolejny etap przygotowań przed Dakarem, załoga musi się +docierać+ bezpośrednio w walce, a nie tylko na treningach. Jedziemy po naukę, takie jest nasze zadanie" - dodał Marton, czterokrotny uczestnik Dakaru.

Załoga Małysz-Marton już została zgłoszona do południowoamerykańskiego Rajdu Dakar, który 1 stycznia 2012 r. rozpocznie się w Mar del Plata nad Oceanem Atlantyckim.

W programie przygotowań jest jeszcze w tym roku start w jesiennym Rajdzie Egiptu, rundzie mistrzostw świata FIM w dniach 1-9 października, a później treningi na wydmach w Maroku. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj