"Miałem sporo czasu, by pomyśleć o swojej przyszłości. Tak wyszło, że ten rok to już dla mnie finał. Ale będę próbował, by podczas turnieju wsiąść na motocykl i przejechać kilka okrążeń. Bardzo bym chciał" - powiedział PAP Dobrucki.

Reklama

Udział w jego turnieju pożegnalnym potwierdzili: Greg Hancock, Piotr Protasiewicz, Andreas Jonsson, Grzegorz Zengota (wszyscy Stelmet Falubaz Zielona Góra), Jarosław Hampel, Adam Skórnicki, Damian Baliński (wszyscy Unia Leszno), Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów) i Matej Zagar (Caelum Stal Gorzów).

W trakcie imprezy zaplanowano też wyścigi quadami.

W maju tego roku w meczu Caelum Stali Gorzów z Falubazem (56:33) Dobrucki na ostatnim okrążeniu szóstego wyścigu zahaczył motocyklem o dmuchaną bandę i upadł z impetem na tor. Doznał złamania kompresyjnego dwóch kręgów piersiowych.

W 2000 roku, gdy był zawodnikiem Polonii Piła, Dobrucki miał uszkodzony szyjny odcinek kręgosłupa. Pięć lat później, kiedy jeździł w Unii Leszno, doznał urazu na odcinku lędźwiowym.

Rafał Dobrucki pochodzi z Leszna. Od 2008 roku reprezentuje zielonogórski klub, z którym wywalczył brązowy (2008 r.), złoty (2009 r.) i srebrny (2010 r.) medal drużynowych mistrzostw Polski.