Krzysztof Hołowczyc z portugalskim pilotem Filipe Palmeiro (Mini All 4 Racing) zajął w Szczecinie trzecie miejsce na 12-kilometrowej trasie prologu Baja Poland, rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Na siódmej pozycji uplasował się Adam Małysz. Najszybciej, w czasie 11.10 min trasę prologu pokonała rosyjska załoga Władymir Wasiliew i Witalij Jewtjechow (G-Force Motosport). Hołowczyc stracił do niej 10 sekund, a Małysz, którego pilotem jest Rafał Marton (Mitsubishi L200) - 49.

Na razie to był tylko prolog, ale uważam że bardzo udany. Samochód sprawował się bez zarzutu na trasie, która była urozmaicona. Najważniejsze, że ustrzegliśmy się błędów - powiedział Małysz. Dopiero piąty wynik uzyskał lider klasyfikacji Pucharu Świata Cross Country Khalifa Al Muteiwei ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Mini All 4 Racing) - strata 19 sekund, a szósty - wicelider Francuz Jean-Louis Schlesser (Schlesser Original) - 38 s.

W prologu sklasyfikowano 54 załogi, które w sobotę przeniosą się na poligon w Drawsku; tam odbędą się dwa odcinki specjalne długości 93 i aż 240 km. W niedzielę załogi powrócą w okolice gminy Dobra i Szczecina, gdzie planowane są dwa kolejne OS długości 79 km. Meta na Placu Żołnierza Polskiego.