Niedzielna konfrontacja obu piłkarzy nie była pierwszą w tym roku. Garguła i Roger w marcu zmierzyli się w spotkaniu reprezentacji Polski z najlepszymi obcokrajowcami naszej ligi. Lepsze noty za tamto spotkanie zebrał pomocnik bełchatowian, ale to Roger cieszył się ze zwycięstwa.

Na początku dzisiejszego spotkania górą był piłkarz Legi. W 16. minucie spotkania fantastycznym strzałem prowadzenie drużynie z Warszawy dał Roger.

Na wyrównanie trzeba było czekać prawie do końca spotkania. Dopiero w 87. minucie bramkę dla Bełchatowa strzelił Tomasz Jarzębowski. Chwilę później gospodarze wywołali prawdziwą falę radości na trybunach - drugą bramkę, zaledwie 3 minuty po pierwszej, zdobył Janusz Dziedzic.

Okazało się, że to nie koniec popisów strzeleckich w ostatnich minutach tego spotkania. Do remisu już w doliczonym czasie gry doprowadził Maciej Rybus. Cały mecz zakończył sie remisem 2:2.