Po dwóch dniach regat Klepacka sklasyfikowana była na drugim miejscu za Charline Picon, jednak w czwartek zdołała wyprzedzić broniącą tytułu Francuzkę. Aktualna brązowa medalistka tej imprezy nie wygrała jeszcze żadnego wyścigu, ale pływa dość równo – trzeciego dnia zawodów była szósta, druga i trzecia.

Reklama

Trzecia w gronie 22 zawodniczek z 16 krajów jest Włoszka Giorgia Speciale, natomiast Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) obsunęła się o dwie lokaty i plasuje na 15. pozycji.

W czwartek wśród mężczyzn doskonale radził sobie utytułowany Holender Kiran Badloe. Aktualny mistrz świata i brązowy medalista mistrzostw Europy wygrał komplet trzech wyścigów, dzięki czemu awansował z szóstego na pierwsze miejsce.

Po siedmiu startach na trzecią pozycję spadł dotychczasowy lider Ofek Elimelech z Izraela, a drugą lokatę utrzymał triumfator tych zawodów w 2018 roku w Sopocie Włoch Mattia Camboni.

Swoich notowań nie poprawili biało-czerwoni. Myszka nadal jest czwarty, a Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą) zajmuje piąte miejsce. Obaj mają jednak znaczną stratę do czołowej trójki. Broniący tytułu Yoav Cohen z Izraela jest ósmy. Wśród mężczyzn rywalizuje 39 deskarzy z 20 państw.

W planie regat jest 12 wyścigów (po trzy każdego dnia) oraz podwójnie punktowany wyścig medalowy z udziałem 10 najlepszych żeglarzy w sobotę.