Agnieszka Radwańska, dla której start w barażach Fed Cup jest pierwszy od występów na kortach twardych w USA, pokonała Ai Sugiyamę w dwóch setach i zapewniła prowadzenie Polsce 2:1 z Japonią. Początek spotkania to lekka dominacja Japonki, Isia popełniała zbyt dużo błędów i marnowała wiele okazji na objęcie prowadzenia w spotkaniu. W tie-breaku tenisistka z Krakowa przegrywała nawet 1:5, by zakończyć 7:5. Drugi set toczył się już tylko pod dyktando Polki, Japonka wyrwała naszej zawodniczce jeden gem.

Urszula Radwańska swojego występu w Gdyni nie zaliczy do najlepszych, po porażce w sobotę z Sugiyamą, Polka także w niedzielę schodziła z kortu pokonana. Tym razem Ula uległa Akiko Morigami. Decydujący punkt dla Polski zdobyły deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska, które pokonały w trzech setach Ayumi Moritę i Rikę Fujiwarę.

Polska – Japonia 3:2

Sobota: Urszula Radwańska – Ai Sugiyama 3:6, 1:6

Agnieszka Radwańska – Akiko Morigami 6:2, 6:1

Niedziela: Agnieszka Radwańska – Ai Sugiyama 7:6(5), 6:1

Urszula Radwańska – Akiko Morigami 2:6, 4:6

Klaudia Jans, Alicja Rosolska – Ayumi Morita, Rika Fujiwara 1:6, 6:3, 6:3