"Wygraliśmy rywalizację o organizację kongresu w 2011 roku, choć pozostało jeszcze kilka szczegółów do uzgodnienia. Funkcja gospodarza to ogromny zaszczyt, ale i ogromne nakłady finansowe" - powiedział PAP Wasilewski, który od kilku dni przebywa w Cancun na 48. konwencji WBC.

Reklama

"Do Meksyku przyjechało ośmiu aktualnych i około 20 byłych mistrzów świata, jest też wiele innych osób z najwyższej półki zawodowego pięściarstwa. Razem ponad 1000 ludzi" - dodał promotor czempiona WBC w wadze junior ciężkiej Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, który w Cancun spotkał się m.in. ze słynnym amerykańskim bokserem Evanderem Holyfieldem.

Podczas tegorocznego kongresu WBC potwierdzono m.in., że konkurs ofert na walkę Włodarczyka z Portorykańczykiem Francisco "Czarodziejem" Palaciosem odbędzie się 22 listopada. "Raczej do tego czasu porozumiemy się z reprezentującym Palaciosa Donem Kingiem. Oczywiście, nie zamierzamy i nie lubimy przegrywać" - oświadczył Wasilewski, który chce zorganizować pojedynek w Polsce, prawdopodobnie na początku 2011 r.

29-letni Włodarczyk wywalczył pas WBC pół roku temu, po zwycięstwie przed czasem nad Włochem Giacobbe Fragomenim. W pierwszej obronie, do której doszło pod koniec września na warszawskim Torwarze, Polak wygrał na punkty z Amerykaninem Jasonem Robinsonem. Teraz spotka się z Palaciosem, który jest tzw. oficjalnym challengerem.

Na zawodowych ringach Włodarczyk stoczył dotychczas 47 walk, z których 44 wygrał, dwie przegrał, a jedną zremisował. Palacios ma 33 lata, a w dorobku same wygrane (20).