Informację o nowym terminie potwierdzili przedstawiciele z obozu francuskiego pięściarza.

Reklama

Na początku grudnia Kliczko trafił do szpitala z silnym bólem brzucha i został poddany zabiegowi usunięcia kamienia z nerki. Dzień później ponownie znalazł się w klinice ze względu na dolegliwość obu nerek. Z tego powodu Ukrainiec odwołał wówczas walkę z Mormeckiem.

Jednak już w grudniu obozy obydwu pięściarzy zaakceptowały nową datę - 3 marca. Zgodę musiały jednak wyrazić federacje WBA, WBO, IBF i IBO.

Młodszy z braci Kliczków posiada mistrzowskie pasy w kategorii ciężkiej federacji IBF, WBO (oraz mniej znaczący IBO) i WBA, który odebrał w swojej ostatniej walce Brytyjczykowi Davidowi Haye'owi (w lipcu 2011 r. na stadionie piłkarskim w Hamburgu). Obecnie mistrzem świata WBA jest Rosjanin Aleksander Powietkin, zaś władze federacji nadały Kliczce status superczempiona. Z kolei pas WBC należy do jego brata Witalija Kliczki. We wrześniu obronił go w starciu we Wrocławiu z Tomaszem Adamkiem.

Mormeck to były mistrz świata WBC i WBA w wadze junior ciężkiej. Na zawodowym ringu Francuz odniósł 36 zwycięstw i poniósł cztery porażki. Bilans Władimira Kliczki: 56-3.