W Monte Carlo dwa pierwsze treningi odbywają się zawsze w czwartek, a nie, jak na innych torach, w piątek. Tego dnia na ulicach Monte Carlo przywrócony jest normalny ruch samochodowy. Miejskie arterie ponownie zamykane są na sobotę i niedzielę, gdy o godz. 14.00 startuje wyścig.

Reklama

W pierwszym czwartkowym treningu najszybszy był Hamilton. Brytyjczyk na ultra miękkich oponach pokonał o 0,101 s partnera z zespołu, lidera mistrzostw świata Niemca Nico Rosberga i o 0,419 s czterokrotnego mistrza świata Niemca Sebastiana Vettela z Ferrari. Czwarty rezultat - gorszy o 0,771 s - miał Ricciardo, a piąty był Holender Max Verstappen (Red Bull) - strata 0,834 s.

Pierwszy trening został przerwany z powodu pokrywy kanału burzowego, która została wyrwana kołami jeżdżących bolidów i zagrażała bezpieczeństwu.

Bardzo słabo pojechał Brazylijczyk Felipe Massa (Williams), który był wolniejszy od Hamiltona o ponad 3 sekundy.

Drugi trening niespodziewanie wygrał Ricciardo. Australijczyk, który ma w samochodzie zmodernizowany silnik, wyprzedził Hamiltona o 0,606 s i Rosberga o 0,899 s. Czwarty czas tym razem miał Verstappen - strata 0,964 s, a piąty Rosjanin Daniił Kwiat (Toro Rosso) - 1,208.

Verstappen to sensacyjny zwycięzca poprzedniej, 5. rundy mistrzostw świata - Grand Prix Hiszpanii. 18-letni Holender w ekipie Red Bulla zastąpił Kwiata, którego przesunięto do zespołu juniorskiego Toro Rosso, gdyż miał słabsze niż się spodziewano rezultaty.