Dwudniowe testy na torze Yas Marina to kluczowy sprawdzian Polaka, który chce wrócić do F1. W barwach Williamsa w 2018 roku będzie się ścigać Kanadyjczyk Lance Stroll. Drugie miejsce nie jest jeszcze obsadzone. Zwolnił je Brazylijczyk Felipe Massa, który zakończył karierę.

Reklama

We wtorek Kubica pokonał aż sto okrążeń, a w środę 28. Najlepszy wynik osiągnął w końcówce - 1.39,485. Był szybszy od także jeżdżącego najnowszym autem Williamsa Siergieja Sirotkina - 1.39,947. Rosjanin był dotychczas rezerwowym zespołu Renault, a teraz również ubiega się o miejsce w brytyjskim teamie.

Najlepszy czas jednego okrążenia uzyskał Vettel - 1.37,551.

Kubica, który 7 grudnia skończy 33 lata, startował w Formule 1 w zespołach BMW Sauber oraz Renault w latach 2006-10. Na początku 2011 roku miał wypadek we Włoszech podczas rajdu Ronde di Andora. Doznał poważnych złamań nogi i ręki, w której dotychczas nie odzyskał stuprocentowej sprawności. Latem Polak przeszedł testy w Renault, ale francuski zespół nie zdecydował się na jego zatrudnienie. Później na Silverstone jeździł bolidem Williamsa, ale nie tegorocznym.