Verstappen stracił swoją pozycję (dodatkowo do jego licencji dopisano dwa punkty karne) za nieprzestrzeganie regulaminu, a konkretnie chodzi o to, że nie zwolnił - widząc żółtą flagę - po wypadku Fina Valtteriego Bottasa (Mercedes).

Reklama

W tej sytuacji jako pierwszy rywalizację (godz. 20.10 czasu polskiego) rozpocznie drugi w kwalifikacjach reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari), a za nim ustawieni będą Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari), broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) oraz Verstappen.

Robert Kubica (Williams) ruszy z ostatniego miejsca. Polak miał najgorszy czas okrążenia i odpadł w pierwszej serii kwalifikacji. Tuż przed nim uplasował się jego partner z teamu - Brytyjczyk George Russell.

Hamilton już w niedzielę może zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Drugi z kierowców Mercedesa Bottas miał w sobotę groźnie wyglądający wypadek, ale szybko zakomunikował przez radio, że nic mu się nie stało. Został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Przed nim wystartuje Tajlandczyk Alexander Albon (Red Bull).