Na drugiej pozycji ze stratą 5,3 s plasuje się ośmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris Rally1), a trzeci jest Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris Rally1) - strata 30,1 s.

Reklama

Obrońca tytułu Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) jest piąty ze stratą 59,7 s do lidera.

W WRC2 prowadzi Brytyjczyk Gus Greensmith (Skoda Fabia Rally2 Evo), Kajetanowicz, który w Meksyku inauguruje sezon, traci do niego 1.03,0.

Reklama

Cieszę się, że jedziemy bez problemów, cały czas na drodze. Oczywiście trzeba będzie przyspieszyć, żeby zacząć liczyć się w walce o zwycięstwo. Nie czuję się jeszcze zbyt pewnie w szybkich partiach. To jest mój pierwszy rajd od Japonii, więc potrzebuję trochę czasu, żeby się rozkręcić, ale wszystko działa perfekcyjnie - powiedział Kajetanowicz, trzeci w klasyfikacji WRC2 w poprzednim sezonie.

W klasyfikacji WRC2 liderem po dwóch rundach jest Francuz Yohan Rossel (Citroen C3 Rally2) - 28 pkt, który w swojej kategorii triumfował w Monte Carlo. Tyle samo punktów zgromadził Szwed Oliver Solberg (Skoda Fabia Rally2 Evo). Mistrz świata Fin Emil Lindholm (Skoda Fabia Rally2 Evo) jest 13. W Monte Carlo nie startował, w Rajdzie Szwecji został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Lindholm w Meksyku po 1. etapie jest trzeci ze stratą ponad 25 s do lidera.

W sobotę w programie jest dziewięć odcinków specjalnych. Pierwszy Ibarrilla 1 o długości 14,8 km rozpocznie się o godz. 15.13 czasu polskiego. Ostatni Rock & Rally (1,3 km) wystartuje już w niedzielę czasu polskiego po godz. 1 w nocy.