22-letnia Zwolińska awansowała do finału z ostatniej, 10. pozycji. W decydującym starcie spisała się bardzo dobrze i gdyby nie cztery sekundy karne za dwa dotknięcia tyczek, stanęłaby na olimpijskim podium. Do triumfującej Funk, która popłynęła w finale bezbłędnie, Polka straciła 3,48 s.

Piąte miejsce zawodniczki z Nowego Sącza jest do tej pory najlepszym wynikiem na igrzyskach w Tokio, biorąc pod uwagę całą reprezentację Polski.

Zwolińska zdobywała dotąd medale w kategorii juniorek i młodzieżowej. W tym roku jako seniorka wygrała zawody Pucharu Świata w Pradze.

Niespodzianką jest tylko brązowy medal Jessiki Fox. 11-krotna mistrzyni świata była uważana za zdecydowaną faworytkę i wciąż nie ma w dorobku złota olimpijskiego. W 2012 roku w Londynie Australijka wywalczyła srebro, a cztery lata później w Rio de Janeiro - brąz.