We wtorek klub z Teksasu przekazał, że Polak w obecnych rozgrywkach ligi NBA już nie pojawi się na parkiecie. Sochan opuści siedem ostatnich meczów sezonu zasadniczego.

Reklama

Jest szansa, że Sochan pomoże reprezentacji Polski

Sztab medyczny San Antonio Spurs po konsultacji z innymi lekarzami zdecydował, że Sochan jeszcze w tym tygodniu przejdzie zabieg artroskopii.

Na szczęście operacja nie wyklucza udziału Sochana w czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski i grze w turnieju w kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w dniach 2-7 lipca w Walencji.

Sochan poprawił swoje statystyki

Sochan w tym sezonie w barwach Spurs rozegrał 74 spotkania. Jego średnie to 29,6 minut gry (drugi w zespole), 11,6 punktu (czwarty), 6,4 zbiórki (drugi) oraz 3,4 asysty (czwarty). W debiutanckim sezonie wskaźniki te wynosiły: 26,0 min, 11,0 pkt, 5,3 zb., 2,5 as.

W porównaniu z poprzednim rokiem Sochan poprawił też skuteczność rzutów za trzy punkty z 25 na 31 procent, a także wolnych z 70 na 77 procent.

"Ostrogi" z bilansem 18 zwycięstw oraz 57 porażek zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej i trzecie od końca w całej lidze NBA.