„Całe życie starałem się tworzyć historię na bieżni i to było niesamowite, że mogłam odnieść takie sukcesy. Teraz mam nową +miłość+ jaką stałą się telewizja. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć przestrzeń dla kobiet o różnym kolorze skóry. Czuję ogromną odpowiedzialność. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wypaść autentycznie i zostawić otwarte drzwi dla innych kobiet” - powiedziała 35-latka w wywiadzie dla portalu theundefeated.com.

Reklama

Pięciokrotna medalistka olimpijska pierwsze kroki przed kamerą stawiała w 2013 r., gdy razem z mężem, zawodnikiem futbolu amerykańskiego Aaronem Rose, byłą bohaterką reality show.

Urodzona na Jamajce biegaczka (do USA przeniosła się z rodzicami jako 12-latka) na igrzyskach w 2012 w Londynie triumfowała także w sztafecie 4x400 m. Na koncie ma również brązowy krążek olimpijski z Pekinu oraz dwa złote medale w sztafecie (2004, 2008). Pięć razy stawała na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata - indywidualnie w 2009 roku, a w sztafecie w 2003, 2007, 2009 i 2011 roku.

W 2006 roku wspólnie z Jeremym Warinerem i Asafą Powellem otrzymała milion dolarów do podziału za zwycięstwo w każdym z sześciu biegów Złotej Ligi. Rok później ponownie dokonała tej sztuki - tym razem z tyczkarką Jeleną Isinbajewą otrzymały po pół miliona dolarów.

Reklama