Na razie pogoda jest bardzo dobra. Obserwujemy jeszcze dziś cały dzień, całą noc i jeszcze jutro będziemy obserwować do południa, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, choć w nocy ma się zmienić front, ma przyjść duży wiatr i całkowite zachmurzenie. Jeśli będzie słonecznie, to jeszcze zostaniemy - mówił RMF FM Wielicki.

Reklama

Niestety szanse na odnalezienie polskich himalaistów z każda chwilą maleją. We wtorek czterech Polaków stanęło na szczycie niezdobytego dotąd w zimie ośmiotysięcznika Broad Peak. Dwaj z nich, Adam Bielecki i Artur Małek, zdołali wrócić już do bazy. Berbeka i Kowalski nocowali na przełęczy. Ostatni kontakt z Kowalskim udało się nawiązać w środę o 6.30 rano miejscowego czasu.

Dziś rano z bazy w kierunku obozu III na wys. 7000 m wyszła dwójka wspinaczy pakistańskich, Amin Ullah i Shaheen Baig - poinformował Artur Hajzer, szef projektu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015".

Ich zadaniem jest dodatkowy przegląd i obserwacja kopuły szczytowej z innego punktu widzenia niż jest to możliwe z bazy. Na noc obaj wspinacze zejdą na dół.