W spotkaniu z Rosją nie brakowało dobrych momentów w wykonaniu Polaków, a wynik długo oscylował wokół remisu. Na parkiecie wyróżniali się dwaj zawodnicy PGE VIVE Kielce - bramkarz Mateusz Kornecki i Arkadiusz Moryto, który siedem razy trafił do siatki Rosjan, a także Dawid Dawydzik z Azotów Puławy.

Reklama

Dopiero w końcówce zaznaczyła się przewaga "Sbornej", która objęła najwyższe prowadzenie w meczu 29:24. W ostatnich sekundach obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce.

Nagrody dla najlepszych zawodników meczu otrzymali Dawydzik oraz Dmitrij Santałow.

Rombel zabrał do Hiszpanii 19 zawodników. Z tej grupy wybierze 16-osobową kadrę, która wystąpi w mistrzostwach Europy, organizowanych po raz pierwszy w trzech krajach: Szwecji, Norwegii i Austrii.

Reklama

Oprócz Słoweńców, rywalami Polaków w grupie F w Goeteborgu będą Szwajcarzy i Szwedzi. Do dalszej fazy awansują dwie najlepsze drużyny.

W sobotę Polacy zagrają z Hiszpanią, a w niedzielę z Portugalią.

Polska - Rosja 25:30 (14:15)
Polska: Mateusz Kornecki, Łukasz Zakreta - Arkadiusz Moryto 7, Przemysław Krajewski 4, Dawid Dawydzik 4, Adrian Kondratiuk 4, Kamil Syprzak 2, Maciej Majdziński 2, Rafał Przybylski 1, Antoni Łangowski 1, Michał Olejniczak, Piotr Chrapkowski, Szymon Sićko, Michał Szyba, Krystian Bondzior, Piotr Jarosiewicz