p

Rosjanie od samego początku spotkania rzucili się do ataku. Na lewym skrzydle Szwedów nękał Jurij Żyrkow. Akcje ofensywne lewego obrońcy reprezentacji Rosji siały popłoch wśród rywali.

W 13. minucie Rosjanie mieli dobrą okazję do strzelenia pierwszego gola. Skandynawowie zostawili bez krycia w swoim polu karnym Andrieja Arszawina, jednak on nie trafił głową piłki do siatki przeciwników. Futbolówka przeleciała metr od słupka.

Przewaga Rosjan rosła z każdą minutą. W 21. minucie bliski pokonania bramkarza Szwedów byl znów Arszawin, a chwilę później Żyrkow.

Wreszcie w 24. minucie Roman Pawluczenko wykończył składną akcję całego zespołu i zrobiło się 1:0 dla Rosji. Ten sam zawodnik 10 minut później mógł podwyższyć na 2:0. Piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

W 43. minucie okazję do wyrównainia miał Fredrik Ljungberg. Jego strzał z wielkim trudem obronił Igor Akinfiejew. Po chwili w jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Mikael Nilsson. Jednak i on przegrał pojednyek z rosyjskim bramkarzem.

Do przerwy wynik już się nie zmienił. Jednak tuż po wzowieniu gry znów powody do radości mieli rosyjscy kibice. Na 2:0 podwyższył Arszawin. Szwedzi próbowali odwrócić losy meczu. Jednak na próbach się skończyło.

Rosjanie grali bardzo uważnie w obronie i nie dali odebrać sobie zwycięstwa. W ćwierćfinale zmierzą się z Holandią.

Rosja - Szwecja 2:0
Bramka: Pawluczenko 24, Arszawin 48

Rosja: Igor Akinfiejew - Aleksander Aniukow, Denis Kołodin, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żirkow - Siergiej Siemak, Konstantin Zyrianow, Igor Siemszow, Dinijar Bilaletdinow (66. Iwan Sajenko), Andriej Arszawin - Roman Pawluczenko (90. Władimir Bystrow).

Szwecja: Andreas Isaksson - Fredrik Stoor, Olof Mellberg, Petter Hansson, Mikael Nilsson (79. Marcus Allback) - Johan Elmander, Anders Svensson, Daniel Andersson (56. Kim Kallstrom), Fredrik Ljungberg - Zlatan Ibrahimovic, Henrik Larsson.