>>>Ruch pokonał Cracovię, a LKS Jagiellonię

Sobotnie mecze:

Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław 3:1 (0:1)

>>>Zobacz bramki z tego spotkania

Bramki: 0:1 Dariusz Dudek (43), 1:1 Łukasz Trałka (54), 2:1 Maciej Rogalski (73), 3:1 Paweł Buzała (88)

Do przerwy prowadzili jeszcze goście, ale po przerwie zespół Lechii odwrócił losy spotkania. Z mieszanymi uczuciami mecz będzie wspominał Dariusz Dudka, który w pierwszej połowie wyprowadził Odrę na prowadzenie, by po zmianie stron wylecieć z boiska za drugą żółtą kartkę.

Żółta kartka: Łukasz Trałka (Lechia Gdańsk) Piotr Gierczak, Dariusz Dudek (Odra Wodzisław)
Czerwona kartka (za drugą żółtą): Dariusz Dudek (66), Piotr Gierczak (87) - Odra Wodzisław
Sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn)

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Takesure Chinyama (70) , 2:0 Miroslav Radović (87)

Legia chyba po raz pierwszy w tym sezonie zagrała dobry mecz. Wprawdzie bramka, która otworzyła wynik, padła dopiero w 70. minucie, ale przewaga gospodarzy nie ulegała dyskusji. Pochwały należą się jednak także gościom, którzy zagrali na Łazienkowskiej bardzo odważnie. Klasą sama dla siebie w zespole Arki był Bartosz Karwan, który powoli wraca do formy, którą zachwycał kibiców ze stolicy przed kilkoma laty.

Żółta kartka: Ariel Borysiuk, Miroslav Radović (Legia Warszawa) - Marcin Wachowicz (Arka)
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 2:1

Bramki: 1:0 Tomasz Szewczuk (41-głową), 1:1 Marcin Drzymont (69-głową), 2:1 Tomasz Szewczuk (90+3)

Bohaterem spotkania we Wrocławiu został Tomasz Szewczuk. Pomocnik gospodarzy mecz zaczął na ławce, ale jeszcze w trakcie pierwszej połowy zastąpił na boisku kontuzjowanego Vuka Sotirovicia i dwoma celnymi strzałami zapewnił Śląskowi trzy punkty.

Żółta kartka: Vladimir Cap (Śląsk Wrocław) - Piotr Kuklis, Jhole Herrera, Janusz Gol (GKS Bełchatów)
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)

Polonia Bytom - Polonia Warszawa 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Daniel Mąka (64), 0:2 Daniel Mąka (87), 0:3 Daniel Mąka (89), 0:4 Szymon Kaźmierowski (90+2)

Żółta kartka: Rafał Grzyb, Hubert Jaromin, Adrian Basta ( Bytom) - Piotr Piechniak (Warszawa)
Czerwona kartka: Polonia Bytom - Jacek Broniewicz (32)
Sędzia: Jacek Walczyński (Lublin)