"To nie jest żaden minimalizm z mojej strony, tylko realizm. Po prostu na to jest jeszcze za wcześnie" - dodał trener.

Tarasiewicz podpisał w czerwcu nowy kontrakt z klubem. Szkoleniowiec będzie prowadził wrocławian do 2012 r. W kontrakcie znalazł się jednak zapis, że może on odejść z klubu, w wypadku kiedy zostanie trenerem reprezentacji Polski.

Piłkarze Śląska przygotowania do sezonu rozpoczęli 22 czerwca od treningów na własnych obiektach. Następnie wyjechali na dwa zgrupowania do Niemiec i do Słowenii.

Podczas obozu w Niemczech Śląsk rozegrał trzy mecze kontrolne. Przeciwnikami wrocławian były niemieckie zespoły FC Carl Zeiss Jena (1:1) i FC Rot-Weiss Erfurt (0:0) oraz szkocka drużyna Heart of Midlothian (1:0).

Podczas drugiego zgrupowania w Słowenii Śląsk rozegrał kolejne cztery sparingi - z rumuńskim FC Ploiesti (1:5), słoweńskim zespołem ND Dravinja (1:1), z Otelulem Galati (2:1) z Rumunii i bułgarską drużyną Slavia Sofia (1:3). Po powrocie do kraju wrocławianie w swoim ostatnim meczu sparingowym przegrali z KGHM Zagłębie Lubin 0:1.

Bardzo zadowolony z okresu przygotowawczego był Tarasiewicz, który zaznaczył, że treningi zostały mocno zintensyfikowane, a to miało przełożenie na nienajlepsze wyniki sparingów. "Efekty tej ciężkiej pracy powinny zaprocentować w lidze" - podkreślił.

Przed sezonem w Śląsku nie doszło do spektakularnych transferów, a drużyna została uzupełniona jedynie dwoma nowymi zawodnikami - szwedzkim bramkarzem Ivo Vazgecem, którego sprowadzono z IFK Norrkoping oraz bośniackim obrońcą Amirem Spahicem, występującym wcześniej w Torpiedo Moskwa.

"To bardzo wartościowi gracze i będziemy mieć z nich dużo pożytku. Jeśli pojawi się możliwość sięgnięcia po kogoś w naszym zasięgu finansowym, to wtedy będziemy się zastanawiać" - tłumaczył Tarasiewicz.

Ze Śląska odeszli bramkarz Jacek Banaszyński, obrońcy Vladimir Cap (do Slezsky Opava) i Petr Pokorny (do Górnika Polkowice), pomocnik Wojciech Górski (do Konfeksu Legnica) oraz napastnicy Przemysław Łudziński (do Piasta Gliwice) i Remigiusz Sobociński (do Jezioraka Iława).

Sparingi Śląska:

Śląsk - FC Carl Zeiss Jena 1:1
Śląsk - FC Rot-Weiss Erfurt 0:0
Śląsk - Heart of Midlothian 1:0
Śląsk - FC Ploiesti 1:5
Śląsk - ND Dravinja 1:1
Śląsk - Otelul Galati 2:1
Śląsk - Slavia Sofia 1:3
Śląsk - KGHM Zagłębie Lubin 0:1